אודות

מסעדת גריל הבשרים הטרנדית, העכשווית והמגניבה "מסעודה" נפתחה בדימונה ממש בפתיחת 2019, והביאה אל העיר הדרומית את כל מה שצריך באמת בשביל בילוי מוצלח וארוחה מעולה!

המסעדה היא על תקן הפתעה קולינרית שמסתתרת בדימונה, עם מקום חמים ונעים, המעוצב כמטבח פתוח, שמעניק הרגשה ביתית ומשפחתית ואווירה מזמינה לכל אורחיו.

התפריט הכשר של מסעודה, שכולו שפע, איכות ודיוק עד לפרט האחרון, ושעליו חתום השף חי אל אלפסי – שגם ייסד את המקום ועיצב אותו – וכולל בין השאר מבחר ראשונות כמו: קרפצ'יו סינטה; כנפיים; חציל שרוף; וכבד אווז.

העיקריות של המקום הן כולן פיתויים עם שמות יצירתיים, כגון: כמה טוב שבאת הביתה – שניצל, חזה עוף מצופה בפירורי לחם ושומשום; כבד שיכור עם חיבה לפטריות – בד עוף ברוטב יין אדום עם פטריות; את רוצה לעשות סצינה אהה? יא פרגית – 2 יחידות סטייק פרגית במרינדת הדרים; אף פעם לא חשבתי כמו עוגיה, אני תמיד חושב כמו סטייק – סטייק אנטריקוט מעגלים מובחרים שניתן להזמין בתוספת כבד אווז; ועוד מנות שוות אחרות.

השמות המיוחדים של המנות ב"מסעודה" כבר מצביעים על המקוריות של המקום, ועל האוכל המלהיב שלו, אבל הכי כדאי פשוט לבוא ולהתרשם. התאהבות מובטחת